Харчові алергени - список продуктів.

/Files/images/0_2022/алергени_page-0001.jpg

1 харчові алергени

Харчовіалергени - списокпродуктів.

Люди, які мають в родині людини, у якого є алергія, також знаходяться в небезпеці. Профілактика для них є одним з ключів до здоров'я. Контроль раціону і уважність до реакції організму на даний продукт допоможуть уникнути неприємних наслідків алергії. Хто в зоні ризику? І чи можна обійтися без тих продуктів, які викликають у вас алергію?

Алергія: загальні відомості

Існує думка фахівців, що будь-який продукт може викликати алергію. Однак у наш час існує довгий список продуктів, які найбільш часто викликають алергічні реакції у людей. Алергени можна розділити на групи. Існує харчова, хімічна, рослинна і побутові алергії.

Список найпоширеніших харчових алергенів

Молоко коров'яче.

молоко

Так як в наш час існує велика кількість продуктів, що містять в собі лактозу, це означає, що всі ці продукти знаходяться під забороною у великої кількості дорослих і дітей. Ця алергія найпоширеніша в сучасному світі, і обумовлена ​​вона генетичною схильністю. Цей вид алергії може проявляти себе по-різному у кожного. Але якщо слідувати рекомендаціям лікаря, то можна якщо не вилікуватися, то понизити шкоду цього продукту на організм.

Арахіс.

арахис

Арахіс - смачний, корисний і доступний в кожному куточку Землі. Це горіх, який є одним з найпотужніших алергенів. Він може викликати сильну реакцію організму з летальним результатом. Люди, які мають такий вид алергії, зобов'язані уважно читати етикетки продуктів і акуратно замовляти і купувати собі їжу в масових закладах.

Морепродукти.

морепродукті

Що шалено смачно для одних, то отрута для інших. Морепродукти також є алергенами, які постійно треба обмежувати, тому що наслідки можуть бути плачевними.

Всі ці продукти, перераховані вище, є найпоширенішими і відомими людині алергенами.

Список алергенність продуктів

Коли люди ходять в магазин за продуктами, у кожного є переваги в їжі. В основному це борошняні продукти, молочні, м'ясо і риба, овочі і фрукти. Список алергенів в харчовій промисловості наступний.

Дитячі алергії

дитяча алергія

Розглянемо список харчових алергенів у дітей. Хіба існує різниця між алергією, яка проявляється у дорослих і дітей?

У дитячому віці, коли організм ще не зміцнів, безліч зовнішніх чинників впливають на здоров'я малюка. І поступово переходячи в доросле життя, необхідно стежити, що їсть дитина. Адже здоров'я дітей часто залежить від способу життя батьків.

У дитинстві алергія проходить більш болісно. Однак якщо вчасно розпізнати цю недугу та дотримуватись рекомендацій лікаря, можна полегшити симптоми алергії або зовсім позбудеться від неї.

Полуниця, апельсини, помідори, яйця, шоколад, мед, копченості - одні з найпоширеніших харчових алергенів у дітей, і далеко не кінець списку алергенів в харчовій промисловості по ТР ТС.

Інші види алергенів

Білок - найбільш часто зустрічається харчової алерген для організму. У багатьох є алергія на яйця. Вони слабо переносяться організмом, проте білок яйця перетравлюється ще гірше, ніж жовток.

У довгому списку продуктів, які можуть викликати симптоми алергії, є і улюблені дітьми овочі, фрукти і ягоди. Деякі продукти, такі як малина, людина споживає разом з кісточками, в той час як персики вживаються без них. В цьому випадку алергія на персики виникає порівняно рідше, ніж на малину, так як кісточки погано переносяться нашим організмом.

Ще однією з головних причин появи алергії і нестерпності деяких продуктів є грибки, які можуть використовуватися для їх приготування. Кефір, кисле молоко, сири, квас - приклади таких продуктів, які можуть містити в собі даний список харчових алергенів по ТР ТС. Обмеження цих продуктів та інших, що містять такі ж алергени, допоможе усунути розвиток цієї недуги.

Антибіотики грибкового походження також є сильними збудниками, з якими необхідно бути особливо уважними. Після перших же симптомів алергії вживання ліків необхідно зупинити і звернутися за порадою до свого лікаря. Він призначить інший препарат, який не викликатиме такої реакції організму.

Не тільки ці продукти можуть викликати алергію. Всі хімічні добавки, які використовуються під час його приготування, також можуть викликати алергічну реакцію. Рекомендується завжди читати етикетку продукту і дізнаватися, чи є там елементи, які вам не підходять.

Нотатки людини, яка страждає алергією

нотатки

Однією зі складових харчової непереносимості є прояв алергії на конкретні продукти харчування. Сприяють цьому процеси імунної системи організму. Алергічні реакції можуть стати причиною появи екстрених станів, таких як: бронхіальна непрохідність гострої форми, анафілактичний шок, алергічні васкуліти і інші ситуації. Також вони можуть бути рецидивом для хвороб інших органів людини.

Відповідна дієта

конец

Дієта - необхідність, якщо у вас є харчова непереносимість будь-якого компонента. Вона передбачає обмеження вживання їжі, яка містить в собі гістамін. Через це маленьким дітям до 1, 5 років заборонено давати яйця, рибу, боби, горіхи, коров'яче молоко.

У той же час дорослі теж повинні розуміти всю небезпеку вживання небезпечних для свого здоров'я продуктів харчування. Необхідно відмовитися від тієї їжі, яка містить в собі гістамін, харчові добавки. Крім цього, для дорослих рекомендується перестати вживати алкоголь.

Дієту проти алергії необхідно дотримуватися від 3-х тижнів до 2-х місяців. Люди, які не знають точно, на який саме продукт у них є алергія, повинні вести щоденник свого харчової поведінки. Після такого експерименту необхідно провести аналіз, який з великою ймовірністю допоможе визначити головні причини алергії.

Протягом 10 днів після початку цієї дієти повинні прийти перші видимі зміни. Уважне ставлення до свого харчування і здоров'ю - запорука довгого і щасливого життя.

ПЕРЕЛІК РЕЧОВИН ТА ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ, ЯКІ СПРИЧИНЯЮТЬ АЛЕРГІЧНІ РЕАКЦІЇ АБО НЕПЕРЕНОСИМІСТЬ

Витяг з Закону України від 06.12.2018 № 2639-VIII «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів»

123434346

1. Злаки, що містять глютен, а саме: пшениця (пшениця спельта та камут), жито, ячмінь, овес або їх гібридні види та продукти з них, крім:

1) сиропів з глюкози на основі пшениці, включно з декстрозою;

2) мальтодекстринів на основі пшениці;

3) сиропів з глюкози на основі ячменю;

4) зернових, що використовуються для виробництва спиртових дистилятів.

2. Ракоподібні та продукти з ракоподібних.

3. Яйця та продукти з яєць.

4. Риба та продукти з риби, крім:

1) риб’ячого желатину, що використовується як носій для вітамінів або каротиноїдних препаратів;

2) риб’ячого желатину або риб’ячого клею, що використовується як освітлювач для пива та вина.

5. Арахіс та продукти з арахісу.

6. Соєві боби та продукти з них, крім:

1) повністю рафінованих соєвої олії та жиру;

2) природних змішаних токоферолів (E306), природного D-альфа-токоферолу, природного D-альфа-токоферолу ацетату та природного D-альфа-токоферолу сукцинату, джерелом яких є соя;

3) фітостеролів та ефірів фітостеролів, що походять з рослинної олії, джерелом якої є соя;

4) рослинного ефіру станолу, виробленого зі стеролів рослинної олії, джерелом якої є соя.

7. Молоко та продукти з молока (включаючи лактозу), крім:

1) сироватки, що використовується для виробництва спиртових дистилятів;

2) лактитолу.

8. Горіхи, а саме: мигдаль (Amygdalus communis L.), лісовий горіх (Corylus avellana), горіх грецький (Juglans regia), кеш’ю (Anacardium occidentale), пекан (Carya illinoinensis (Wangenh.) K. Koch), бразильський горіх (Bertholletia excelsa), фісташка (Pistacia vera), макадамія або горіхи Квінсленда (Macadamia ternifolia), продукти з цих горіхів, крім горіхів, що використовуються для виробництва алкогольних продуктів перегонки.

9. Селера та продукти з селери.

10. Гірчиця та продукти з гірчиці.

11. Насіння кунжуту та продукти з насіння кунжуту.

12. Двоокис сірки та сульфіти у концентрації понад 10 міліграмів на кілограм або 10 міліграмів на літр в розрахунку на сумарний обсяг оксиду сірки (SO2), що розраховуються для продуктів, які пропонуються як готові до споживання або відновлені згідно з інструкціями виробників.

13. Люпин та продукти з люпину.

14. Молюски та продукти з молюсків.

Примітка: У разі існування наукового обґрунтування центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, затверджує зміни до цього Переліку, доповнюючи його речовинами і харчовими продуктами, зазначення яких в інформації про харчовий продукт є обов’язковим згідно з цим Законом.

Кiлькiсть переглядiв: 111

Коментарi